Connect with us

Lajme

ISIS e konfirmon: Lideri Abu Bakr al-Baghdadi ka vdekur

Published

on

Terroristët e ISIS konfirmuan se kreu i grupit Abu Bakr al-Baghdadi është i vdekur, raporton televizioni Al Sumaria duke cituar një burim në krahinën irakiane të Ninevisë. Sipas burimit, terroristët e Daesh-it lëshuan një deklaratë të shkurtër në të cilën raportuan vdekjen e udhëheqësit të tyre Abu Bakr al-Baghdadi, si dhe emrin e “Kalifit të ri”, raporton agjencia ruse e lajmeve Sputnik, transmeton Indeksonline.

Ministria e mbrojtjes Ruse tha se Al-Baghdadi ka gjasa të jetë eliminuar si rezultat i një sulmi të Forcave të ajrore të Rusisë në një pozicion komandues militant në periferinë të qytetit të Raqqa në fund të majit.

Ata vunë në dukje se ishte në procesin e konfirmimit të informacionit përmes kanaleve të ndryshme./Indeksonline/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending