Connect with us

Sporti

Isha truproja e Zidane, e mbroja nga shqelmat

Published

on

Ish-mesfushori i Real Madridit, Claude Makelele ka kujtuar kohën kur luante bashkë me Zinedine Zidane te Los Blancos.

Francezi thotë fjalë të mira për Zidane, ndërsa shton se ishte truproje e tij në fushë, pasi kundërshtarët e shënjestronin atë për ta lënduar.

“Zizu ishte një gjeni i futbollit. Futbollist që bënte mrekulli në fushë, por duhet të kishte gjithashtu mbrojtje. Duke qenë se mbrojtësit kundërshtarë e shënjestronin për ta ndaluar me ndërhyrje të gabuara apo me shqelma, Zinedine e kishte të vështirë të rezistonte”.

“Kam qenë unë truproja e tij, pasi duhet ta mbroja nga shqelmat, duke u dalë para lojtarëve që kishin si detyrë për ta markuar. Mjaftonte që unë t’i krijoja hapësirë dhe pastaj ai bënte atë që askush tjetër nuk mundej”, kujton Makelele. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending