Connect with us

Lajme

Ish zyrtari i Obamës pyet Trumpin: Si do të veprosh tash?

Ish zëvendës sekretari amerikan i shtetit në adminsitratën e Obamës, Antony J. Blinken, në një shkrim autorial të publikuar në Neë York Times, paralajmëron rreziqet e aksionit amerikan në Siri.

Published

on

 

Ai shkruan se administrata e Trumpit, duhet të jetë e përgjegjshme dhe e vetëdijshme për pasojat që mund të vijnë nga ky veprim.

“Testi i vërtetë për z.Trump është se çka do të ndodh pas sulmeve. Ai ka treguar një mosinteresim total për t’i dhënë fund luftës civile në Siri. Tani, administrata duhet të testojë se si do të reagojë regjimi i Assadit dhe Rusia duke përdorur forcat ajrore në Siri për të ndaluar përdorimin e çfarëdo arme kimike”, shkruan ai.

“Në të njëjtën kohë, duhet të ndalojë pasojat e paparashikueshme që mund të ketë përdorimi i forcës, përfshirë edhe operacionet kundër Shtetit Islamik. E gjitha kjo ka të bëjë me një çështje kyqe që deri tani administrata ka treguar: një diplomaci e mençur”, shkruan ai.

Veç tjerash në këtë shkrim autorial, Blinken shkruan se ‘diplomacia e mençur fillon me Rusinë”./Periskopi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending