Connect with us

Lajme

Ish- ushtari i UÇK-së i mllefosur me analistët e vendit (Foto)

Published

on

Ka pasur shpeshherë deklarata fyese në drejtimi të ish-ushtarëve të UÇK dhe në përgjithësi luftës që ka bërë Ushtria Çlirimtare e Kosovës, besa disa nga analistët shpeshherë kanë marrë guximin për t’i quajtur kriminel.

Mirëpo, rreth këtyre deklaratave ka reaguar ish-ushtarë i UÇK-së, Shpëtim Selmanaj, i cili ndjehet i fyer dhe i dëshpëruar nga deklaratat e tilla.

Selmanaj thotë, se 16 vite pas luftës në Kosovës, asnjë analistë nga Serbia nuk është dëgjuar duke thënë se paramilitarët serb kanë kryer krime, duke e ditur se si këta të fundit botërisht dihet se kanë kryer krime kundër njerëzimit.

“16 vjet pas luftës në Kosovë, asnjë analist të Serbisë nuk e ndëgjova që tha se Serbia ka bërë krime ose diçka të tillë, edhe pse dihet botërisht se paramilitarët serb kanë bërë krime kundër njerëzimit në Kosovë”, shkruan Selmanaj në llogarinë e tij në Facebook.

Selmanaj i cili ishte në luftë nga fillimi deri në mbarimin e saj, thotë se ndjenë keqardhje kur dëgjon analistët kosovar tek e njollosin UÇK-në dhe gjakun e luftëtarëve të rënë për liri.

“Tash, kur po i ndëgjoj analistat tonë tuj fol për UÇK, po me vjen marre sa shpejte harrojne shqiptaret e sa lehte ja kthejne shpinden gjakut te vet”, shkruan Selamnaj.

Këtij shkrimi në Facebook, Selmanaj i ka bashkangjitur edhe fotografi, njëherit ai i bënë thirrje analistëve të komentojnë përmbajtjen e fotografive, ku shihen paramilitarët serbë teksa mbajnë peng burra shqiptarë.

“Shumë kisha pas dëshirë komentin e analistave të caktuar për këto fotografi”, shkruan ai.

14184341_10210475176337239_992211426641577671_n

14368759_10210475176177235_5808088448736148588_n

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending