Connect with us

Lajme

Ish-prokurorja Vahide Badivuku dënohet me 3 vjet burgim

Published

on

Ish-prokurorja, Vahide Badivuku, është dënuar me 3 vjet burgim.

Badivuku, e cila të enjten qau teksa po e jepte fjalën përfundimtare në Gjykatën Themelore të Prishtinës, është dënuar për veprën penale për marrje ryshfeti dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Veç dënimit me 3 vjet burgim, ajo është dënuar edhe me 5.000 euro gjobë, raporton “Koha Ditore”.

Badivukut i është ndaluar edhe ushtrimi i detyrës zyrtare për 3 vjet.

Isak Smakolli është dënuar me 3.000 euro gjobë. Ndërkaq, i akuzuari tjetër në rastin e njëjtë, Idriz Kelmendi, është dënuar me 1 vit e 6 muaj burgim.

Kujtojmë se Vahide Badivuku, prokurorja e krimeve të rënda, është arrestuar më 23 gusht të vitit të kaluar.

Badivuku është arrestuar nga prokuroria speciale e Kosovës me dyshimin për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe krim të organizuar, raporton koha.net.

Ajo ishte prokurore e rastit Gani Geci, të dyshimtë për një vrasje. Badivuku është zënë në flagrancë duke marrë mitro.

Shyqyri Syla, kryeprokuror ne Prokurorinë Publike të Qarkut në Mitrovicë, e ka konfirmuar këtë.

Prokuroria pati deklaruar asokohe se e pandehura V.B., është arrestuar nën dyshimin se ka marrë ryshfet për t’i liruar disa vetura të sekuestruara, në një lëndë penale, të cilën ajo e ka pasur në hetime. V.B. ka kërkuar ryshfet në shumën prej 22.000 euro (njëzetedymijë euro) përmes ndërmjetësuesve dhe pas dorëzimit të shumës në fjalë, si prokurore e rastit ka përpiluar kërkesën për lirim të automjeteve.

“Mbrëmë gjatë kontrollit në pikë kalimin kufitar në Merdare, është kontrolluar e pandehura V.B. dhe në çantën e saj janë gjetur shuma prej 5.000 euro, të cilat janë pjesë e 22.000 eurove të pranuara ryshfet”, pati thënë Prokuroria në njoftimin për arrestimin e saj.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending