Connect with us

Lajme

Ish-presidenti që nuk votoi asnjërin nga kandidatët (FOTO)

Freddy Ford, zëdhënës i ish-presidentit amerikan George W. Bush ka deklaruar se ish-presidenti nuk ka votuar për Hillary Clintonin në zgjedhjet për presidentin e 45 të SHBA-së.

Published

on

 

 

Ky deklarim vjen pak orë pasi në mediat amerikane qarkulloi deklarata e Rush Limbaugh, udhëheqës në një emision në radio, që kishte thënë se familja Bush votoi për kandidaten demokrate.

“Rush ka gabuar dhe duhet të kërkojë falje”, ka thënë Ford për CNN. “Ish-çifti i parë i SHBA-së nuk ka votuar për asnjë kandidat presidencial. Ata hodhën votat për të zgjedhurit tjerë që vinin nga Partia Republikane”.

Bushët më parë kishin thënë se nuk donin të komentonin asgjë në lidhje me garën presidenciale, duke mos shprehur përkrahjen për asnjërin kandidat. Babai i tij, ish-presidenti George H.W. Bush kishte thënë se do të votojë për Clintonin.

GEORGE bush

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending