Connect with us

Lajme

Ish-presidenti i Kroacisë dënohet me burg për korrupsion

Ish-kryeministri kroat, Ivo Sanader u dënua dje me katër vite e gjysmë burg në shkallën e parë nga një gjykatë e Zagrebit.

Published

on

 

Ivo Sanader, 63 vjeç, u shpall fajtor për marrjen e më shumë se dy milionë eurove rryshfet, gjatë blerjes nga Ministria e Zhvillimit Rural të një ndërtese me një çmim dy herë më të lartë se vlera e tregut.

Dëmi që iu shkaktua shtetit nga kjo blerje u vlerësua 3,5 milionë euro, 2,3 milionë euro prej të cilave i ishin hedhur menjëherë në llogari të vetë kryeministrit, sipas aktakuzës.

Ivo Sanader u dënua me rimbursimin e kësaj shume.

“Nuk ka asnjë provë, vetëm dëshmi të rreme”, theksoi pas gjykimit ish-kryeministri kroat.

Dënimi është më i ulët se pesë vjet dhe Sanader nuk do të shkojë në burg deri në vendimin e plotëfuqishëm të gjykatë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending