Connect with us

Lajme

Ish-nënkryetari i LDK-së: Qeveria Mustafa, fatkeqësi e Kosovës

Ish nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Eqrem Kryeziu vlerëson se në të gjitha aspektet, kjo qeverisje është fatkeqësi për Kosovën dhe për këtë, sipas tij, nuk ka pse të numërohen argumentet për t’i bindur qytetarët për këtë pasi është lehtësisht e dallueshme.

Published

on

Kryeziu në një prononcim për ‘Indeksonline’, ka thënë se kjo qeveri prej fillimit po përpiqet t’i shmangë problemet, e jo t’i zgjidhë ato.

“Kam folë për synimin antikorrupsion si kushti i vetëm i çdo koalicioni, jo me vija të kuqe, që edhe ashtu doli të jetë një rrenë e turpshme”, ka thënë ai.

“Madje, shikoni absurdin e burrnimit tonë: Thuhet se korrupsion nuk ka, se qenka çështje e perceptimit të shtrembër. Ndërkaq, kur Kosovën e vizitojnë autoritetet e larta perëndimore dhe korrupsionin e theksojnë si problemin më të mprehtë, meshkujt tanë premtojnë se do ta luftojnë, duke harruar se mohonin të ketë korrupsion”, ka thënë Kryeziu.

LDK, më këtë lidërship, sipas tij, e ka hallin e pushtetit dhe për ta nuk ka rëndësi kush është partner në qeverisje.

“Në qoftë se nuk shfaqen struktura të tjera, nuk e besoj se këta bukurosha mund ta reformojnë vetveten. Kur je në pushtet nuk reformohesh kurrë, përkundrazi – degjenerohesh gjithnjë e më shumë, në mënyrë të pandalshme e të pashmangshme”, ka shtuar Kryeziu.

Kryeziu, përveç pozitës se nënkryetarit ka mbajtur edhe poste tjera në kuadër të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Për disa legjislatura ai ishte deputet i kësaj partie./Indeksonline/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending