Connect with us

Lajme

Ish-kryeministri jugosllav-serbëve: Nuk do t’ia shihni ‘hairin’ Trumpit

Ish-kryeministri jugosllav dhe biznesmeni, Milan Paniq beson se edhe pse Donald Trump fitoi zgjedhjet në SHBA nuk do të ketë asnjë ndikim në Serbi.

Published

on

“Nuk pres një ndryshim në asnjë nivel. Serbia është vend i rëndësishëm në botë, por sa i përket Amerikës dhe politikës së saj ndaj Serbisë nuk do të ndryshojë asgjë. Nuk ka ndryshuar gjatë kësaj kohe,  por as në të ardhmen nuk do të ndodh”, ka thënë Paniq, duke shtuar se amerikanët e shohin Serbinë si pjesë të Evropës, transmeton lajmi.net.

Ai tha se nuk do të ndryshojë asgjë në lidhje me Shtetet e Bashkuara në Serbi sikur edhe kur do të fitonte Hillary Clinton. Megjithatë, ai beson se e gjithë familja Clinton duhet të largohet nga politika amerikane.

Ai tha se që qëndrimi i tij çdoherë ka qenë kundër familjes Clinton, që prej bombardimit të Serbisë e që ishte bërë gjatë kohës kur në krye të SHBA-së ishte Bill Clinton.

Ndryshimi në marrëdhëniet në politikën e jashtme, konsiderohet Paniq, do të jetën midis SHBA-së dhe Rusisë të cilat sipas tij po afrohen çdo ditë e më shumë.

Sipas tij, është vështirë të parashikohet se Trumpi mund ta vizitoj Serbinë.

“Nëse dëgjon se ka ushqim të mirë, ndoshta vijnë për ushqimin. Ose ka të ngjarë të ndodhë për shkak se gruaja e tij është nga Jugosllavia”, tha Paniq.

Paniq tha se biznesmeni Trump do ta udhëheq vendin si biznesmen, jo si politikan. /Lajmi.net/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending