Connect with us

Lajme

Ish-komandanti i UÇK-së: Beteja e Koshares – një histori plot emocione

Beteja e Koshares, sidomos në përvjetorë e data të tjera të veçanta, ngjall emocione të fuqishme te ish-pjesëmarrësit e saj që kanë mbijetuar.

Published

on

Hysen Berisha, ish-komandant i UÇK-së, pjesëmarrës në këtë betejë, ka thënë se rastet e veçanta, si ky i shënimit të 18 vjetorit të Betejës së Koshares, i ngjallin emicione­ të shumëfishta.

“Ngjall dhembje, emocione dhe, mbi të gjitha, ngjall krenari, sepse jo gjithkujt i është dhënë rasti të japë kontributin e vet, në formën çfarë e kemi dhënë ne, në luftën e Koshares, me armë në dorë”, ka thënë Berisha, në një intervistë për RTK-në.

“Të gjithë ata që kanë qenë pjesë e asaj beteje do të jenë krenarë dhe historia do t’i mbajë lart në piedestalin e saj”, ka theksuar Berisha.

Ai ka thënë se Betejës së Koshares i ka paraprirë një strategji e hartuar dhe planifikuar me kujdes, prandaj ajo ka përfunduar me fitore.

“Ka pasur vendim për luftë dhe urdhër dhe secili e ka ditur objektivin e vet dhe lëvizjet në objektiva kanë qenë në lëvizje minimale në mënyrën e realizimit të objektivave”, ka thënë Berisha.

Sipas tij, Beteja e Koshares është zhvilluar në harmoni me operacionet e NATO-s. Ai ka thënë se harmonia me NATO-s dhe partnerët strategjikë të Kosovës vjen si mesazh deëri në ditët e sotme, por edhe për të ardhmen e Kosovës. (r.m.)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending