Connect with us

Sporti

Ish-kapiteni Lorik Cana humb njeriun e dashur

Ish-kapiteni legjendar i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana ka marrë një lajm të hidhur gjatë ditës së sotme duke humbur një njeri të dashur.

Published

on

Ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare pas një sëmundje të gjatë gjyshi i tij, Gani Vula, bëhet e ditur nëpërmjet një njoftimi, shkruan noa.al

Vula ka qenë ish delegat i Kuvendit të Republikës së Kosovës në legjislaturën e vitit 1990, po ashtu ka qenë edhe nënshkrues i Deklaratës Kushtetuese për Pavarësinë e Kosovës më 2 korrik 1990 dhe pjesëmarrës në aprovimin e Kushtetutës së Kosovës në Kuvendin e Kaçanikut.

Për kontributin e tij si Delegat i Kuvendit të Kosovës ishte dekoruar nga Presidenti Dr. Ibrahim Rugova me Medaljen e Artë të Pavarësise.

Njoftohet se ceremonia e varrimit i të ndjerit bëhet sot (e Premte 25 Nëntor) në varrezat e qytetit në Prishtinë, në lagjën Arbëria  në ora 14:00.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending