Connect with us

Lajme

Ish-gjyqtari i EULEX-it i dyshuar për korrupsion, ka ardhur në Kosovë

Published

on

Ish-kryetari i Asamblesë së Gjyqtarëve të EULEX-it, Francesco Florit, i cili është nën hetime nga Prokuroria Speciale e Kosovës për korrupsion, është duke qëndruar në Kosovë.

Sipas avokatit Ramë Gashi, Florit ka ardhur për të marrë pjesë në një dasmë në Prizren dhe se ardhja e tij nuk lidhet me hetimet ndaj tij.

Gashi i ka thënë Insajderit se ardhja e gjyqtarit italian në Kosovë ka motive personale megjithëse “ne kemi kërkuar disa herë prej prokurorisë që të ftojë atë në intervistë.”

Ish-gjytari Florit dyshohet se gjatë kohës sa ka shërbyer në EULEX ka marrë ryshfet për lehtësira në një rast gjyqësor. Ai akuzohej të kishte marrë para në emër për një rast të cilin po e gjykonte vetë.

Pretendimet ndaj tij janë ngritur nga ish-prokuroja e EULEX-it, Maria Bamieh, por Florit i ka hedhur poshtë ato si të pabaza.

Lidhur me këtë rast, në Prokurorinë Specialë është hapur procedurë hetimore qysh në vitin 2013.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending