Connect with us

Lajme

Ish-ambasadori amerikan serbëve: Bashkëshorti i Hillary Clinton ju bombardoi, lutuni për Trumpin

Ish-ambasadori amerikan në Beograd, William Montgomery ka thënë se Serbia duhet të shpresojë që Donald Trumpi t’i fitojë zgjedhjet presidenciale në SHBA, për arsye se ardhja e tij në Presidencë do t’i ndryshonte politikat amerikane karshi Ballkanit.

Published

on

Montgomery, duke folur për RTS-në, ka thënë se, po që se fiton demokratja Hillary Clinton, atëherë politikat amerikane do të vazhdojnë të jenë konsistente ndaj Ballkanit, përfshirë edhe qëndrimin, sipas tij, kundrejt pavarësisë së njëanshme të Kosovës dhe vazhdimin e përpjekjeve që Bosnjë Hercegovina të mbetet e pandarë, transmeton Periskopi.

“Clinton do t’i vazhdojë të gjitha këto politika. Ajo po trashëgon politikat e bashkëshortit të saj, i cili ka qenë president në kohën kur NATO-ja ka bombarduar Serbinë. Nëse Hillary Clinton vjen në pushtet, e dini se çfarë do ngjajë, është pak-a-shumë e njëjta politikë. Për këtë arsye, serbët duhet të shpresojnë që Trump të bëhet president dhe të drejtojë politika ndryshe karshi këtij regjioni”, ka theksuar Montgomery, transmeton Periskopi.

Ai thotë se që të dy kandidatët kanë mjaftueshëm rejting negativ në SHBA, prandaj është e pasigurt se kush do ta drejtojë SHBA-në pas 8 nëntorit.

Në një shkrim të EurActiv thuhej se me shumicë serbët përkrahin Donald Trumpin për president të SHBA-së, derisa, del se shqiptarët kryesisht janë që demokratja Hillary Clinton të vijë në krye të SHBA-ve. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending