Connect with us

Lajme

“Isë qeni”, “p’e tërheqin për kërpeshi” – Sulmet ndaj Mustafës i kthehen keq Haradinajt

Published

on

Duket se Isa Mustafa nuk është mbështetës i idesë së AAK-së që Ramush Haradinaj të bëhet presidenti i ri i vendit. Kjo pasi në statusin e fundit të tij, ai ka kërkuar madje që Qeveria të bëhet gati për “rikonfigurim” të saj, duke paralajmëruar efektivisht përjashtimin e kësaj partie nga koalicioni qeverisës. 

Mustafa tërthorazi sulmoi partnerin qeveritar se po mendonte për agjenda personale e partiake dhe se po bënte shpenzime të paarsyetuara publike, shkruan Periskopi.

Por, përplasjet mes Mustafës dhe Haradinajt kanë një histori të gjatë e të shëmtuar.

E gjitha fillon kur z.Mustafa ishte kryeministër i vendit ndërkohë që Haradinaj opozitar bashkë me Albin Kurtin.

Ky i fundit madje nuk kishte ngurruruar që ta quante Mustafën edhe “Isë qeni” në hollin e Kuvendit të Kosovës ndërsa në një emision televiziv e kishte krahasuar edhe me kafshët.

“Kjo është një dëshmi që Qeveria e Isa Mustafës është e dëmshme. Isa Mustafa është i dëmshëm për Kosovën, ai nuk ka fuqi as kredit me thanë as PO as JO. Atë janë duke e tërhequr për kërpeshi”, kishte thënë Haradinaj për Mustafën.

Se si do të përfundojë çështja e qeverisë aktuale Hoti me partnerët e koalicionit mbetet të shihet.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending