Connect with us

Lajme

Isa Mustafa: Gjykata Kushtetuese na mësoi se askush nuk është mbi ligjin

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka lavdëruar punën e Gjykatës Kushtetuese në 7-vjetorin e themelimit të saj.

Published

on

Mustafa e ka vlerësuar, siç potencoi ai, punën e Gjykatës në konsolidimin e rendit dhe mbrojtjen e lirive të qytetarëve të vendit.

“Ka bërë punë të rëndësishme mbrojtjen e shtetit dhe ka ndihmuar forcimin e demokracisë. Ka mbrojtur dhe afirmuar parimin se askush nuk është mbi ligjin. Me puënën e saj është përkushtuar t’i përdor parimet juridike dhe mbrojtja e tyre është e rëndësishme dhe vendimet e gjykatës i kemi respektuar”, ka theksuar kryeministri.

Po ashtu, sipas Mustafës, në forma të ndryshme ka bërë punë ë madhe në sensibilizimin për domosdoshmërinë e respektimit të ligjit.

“Mendoj se duhet të mburremi me punën e kësaj gjykate dhe ta përkrahim në punën e saj”, ka përfunduar ai. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending