Connect with us

Lajme

Ironizon Haradinaj: Ia kam lënë në dorë pushtetit të tregojë për haraçin e AAK-së

Ramush Haradinaj tha se ua ka lënë partive në pushtet të tregojnë nëse AAK-ja është e lidhur me haraçin.

Published

on

Haradinaj në një intervistë për KALLXO.com duke iu përgjigjur pyetjes për akuzat rreth haraçit që shpesh i bëhen AAK-së, tha se luftën kundër kësaj dukurie ua ka lënë në dorë PDK-së e LDK-së, partnerëve të koalicionit qeveritar.

“Ja u kemi dhënë pushtetin atyre që na akuzojshin, në këtë rast LDK-së dhe PDK-së edhe me siguri ata e dinë të vërtetën, ose i kanë dënuar njerëzit e haraçit e njerëzit e krimit. Pra, jau kemi jep pushtetin pikërisht atyre që na i atribuojshin këto. Janë që disa vite në pushtet, PDK është nga 2008, LDK disa herë e edhe tash, e ata le të na tregojnë se a kemi ne lidhje me krimin apo jo,” tha Haradinaj.

Dy vjet më parë Haradinaj kishte deklaruar se në partinë e tij nuk do të ketë njerëz të lidhur me haraçin dhe krimin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending