Connect with us

Lajme

Irani pretendon se ka parandaluar “një nga komplotet më të mëdha” në vend

Published

on

Ministria iraniane e Çështjeve të Inteligjencës pretendon se me kapjen e terroristëve të cilët të cilët ishin duke u përgatitur për sulme me bomba në Teheran dhe vendet tjera të vendit, kanë parandaluar “njërën nga komplotet më të mëdha”, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në njoftimin me shkrim të Ministrisë së Çështjeve të Inteligjencës thuhet është neutralizuar një grup terrorist cili përgatitej për sulme të ndryshme në mbarë Iranin.

Pretendohet se është parandaluar një nga komplotet më të mëdha qëllimi i së cilës ka qenë Teherani. Gjatë aksionit është konfiskuar jeleku që mban vetëvrasësi me bombë, i gatshëm për aktivizim dhe një sasi e madhe e municionit.

Hetimi është në vazhdim dhe për këtë arsye nuk zbulohet identiteti i të dyshuarve.

Edhe më herët kanë ekzistuar informacione të ngjashme, por identiteti i të dyshuarve asnjëherë nuk është publikuar.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending