Connect with us

Lajme

Internacionalja Socialiste i shpreh ngushëllime VV-së për vdekjen e Astrit Deharit

Luis Ayala, sekretar i përgjithshëm i Internacionales Socialiste i ka dërguar Lëvizjes Vetëvendosje, një letër ngushëllimi, pas vdekjes së aktivistit të tyre, Astrit Deharit, transmeton Periskopi.

Published

on

Kjo është letra e plotë:

I dashur mik, i dashur shok,

Po e shkruaj këtë letër me pikëllim të madh për të shprehur ngushëllimet e mia ty dhe të gjithë anëtarëve të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, për vdekjen në burg të Astrit Deharit, anëtar i Këshillit tuaj të Përgjithshëm. Më tej i shpreh familjes Dehari keqardhjen time më të thellë për këtë humbje tragjike.

Dëshiroj ta shtoj zërin tim mes zërave që po kërkojnë që autopsia të mbahet në prezencën e një doktori të pavarur të përzgjedhur nga familja Dehari. Në situatën aktuale kjo është më e pakta e asaj që pritet.

Ky lajm është sa trishtues aq edhe shumë shqetësues, dhe rrethanat dhe shkaku i vdekjes duhen sqaruar urgjentisht dhe përtej çdo dyshimi.

Luis Ayala

Sekretar i Përgjithshëm

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending