Inter e Milan? Nuk transferohem te asnjëra

Mbrojtësi i Hoffenheim, Nicolas Sule, ka deklarura se nuk transferohet tek klubet e Milanos.

Periskopi.com Sporti

Sule ka deklaruar se të dy klubet e kishin dëshiruar të transferonin në afatin kalimtar të verës që shkoi, por vendosa të mos pranojë ofertat e tyre për shkak se nuk janë më skuadra të mëdha.

“Milan e Inter? Agjenti im më tregoi se më kanë kërkuar por unë vendosa t’i reguzojë për shkak se këto klube kanë humbur magjinë që kishin dikur dhe një lëvizje në Serie A do të ishte një hap mbrapa” tha Sule për Football Italia.

sule
Nicolas Sule, Hoffenheim

 

“Qyteti është fantastik poashtu dhe fansat, por unë preferojë më shumë Premier Ligën angleze”, përfundoi mbrojtësi.

21-vjeçari poashtu besohet se ka refuzuar një ofertë prej Chelsea në vlerë prej 30 milionë euro. /Periskopi/

 

 

Shpërndaje në: