Connect with us

Lajme

Inteligjenca holandeze: Këto janë shtetet e para që do të goditen nga ISIS në Evropë

Ekspertet e shërbimeve inteligjente në Evropë janë të bindur se tani ISIS, ka diku 60 deri 80 persona të cilët janë të gatshëm të shkaktojnë sulme vdekjeprurëse në qendrat e mëdha të Evropës.

Published

on

Koordinatori Holandez kundër terrorizmit Dick Schoof, ka thënë në një intervistë për Associated Press të premten se shteti Islamik, ka bartur një mesazh tek militantet e tij në Evropë duke ju thënë që të mos shkojnë për të luftuar në Siri dhe Irak por të bëhen gati për sulme për gjatë gjithë Evropës, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline.

Schoof ka thënë se operacionet ushtarake që janë duke u zhvilluar kundër Shtetit Islamik, kanë krijuar një valë tjetër refugjatësh e që një pjesë e tyre kane pasur për destinacion Evropën, ku bashk me ta kanë hyre edhe luftëtarë të ISIS.

Sipas Schoof ka thënë se sipas informatave rreziku nga sulmet terroriste në Holande është shume real. Po ashtu sipas tij Belgjika dhe Franca ka shanse të mëdha që të goditën të parat.

Sipas tij në Shtetin Islamik, tani me gjasa gjenden diku rreth 4000 deri ne 5000 luftëtarë nga Evropa, e është një numër i mjaftueshëm për tu brengosur. /Indeksonline/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending