Connect with us

Sporti

Indiana shpartallon Golden State

Mbrëmë janë zhvilluar nëntë ndeshje në ligën më të fortë në NBA.

Published

on

Padyshim ndeshja kryesore ishte mes Golden State Warriors dhe Indiana Pacers.

Kjo e fundit triumfoi me rezultat të thellë prej 120:83, duke i shkaktuar një prej humbjeve më të thella ish-kampionëve, transmeton Telegrafi.

Klay Thompson shënoi 25 pikë, ndërsa Stephen Curry shtoi 22, 6 kërcime dhe po aq asistime. Kevin Durant realizoi ‘double-double’ me 14 pikë dhe 11 kërcime.

Në anën tjetër Stucky shënoi 21 pikë ndërsa Jang shtoi 14 sosh.

Gjersa për Goldenin kjo ishte humbja e dytë kundrejt 12 fitoreve ndërsa për Indianan kjo ishte fitorja e shtatë ndërsa ka tetë humbje. /Telegrafi/

Rezultatet tjera:

Detroit 96-99 Houston

Minnesota 93-99 Boston

Charlotte 90-105 Memphis

Philadelphia 101-94 Miami

Washington 106-101 Phoenix Suns

Milëaukee 93-89 Orlando

San Antonio 96-91 Dallas

LA Clippers 123-115 Toronto

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending