Connect with us

Lajme

Importuesi më i madh i mallrave serbe: Assesi koalicion me VV-në (Video)

Published

on

Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi, nuk parapëlqen fort një bashkëpunim ndërmjet partisë së tij dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës e Nismës për Kosovën.

Ai ka thënë në RTV Dukagjini se s’është e drejtë që ata që kanë hedhur gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës t’i kërkojnë LDK’së bashkëpunim për bashkëqeverisje.

Por, Kelmendi, zëvendëskryeministër në Qeverinë në largim, ka thënë se nuk e përjashton mundësinë e një koalicioni ndërmjet LDK’së dhe AAK’së e Nismës.

Kelmendi ka theksuar se, megjithatë, parapëlqen një koalicion me AAK’në dhe Nismën, pa Partinë Demokratike të Kosovës – sesa me Lëvizjen Vetëvendosje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending