Connect with us

Lajme

Iluzionet e Bashës: Thotë se Rama është në ditët e fundit si kryeministër

Published

on

 

Menjëherë pas komunikimit të zakonshëm javor, të kryeministrit Edi Rama, me shqiptarët, ka reaguar nga çadra e protestës edhe kreu i PD-së, Basha.

“Çdo të diel, në vetminë e tij, këndon monologu i bilbilit. Rama tha sot se të bësh zgjedhje fasadë, është patriotike, duke treguar se ai ka nevojë për ilaçe”, tha Basha.

Lideri i opozitës tha se Rama, duke qenë në orët e fundit në karrigën kryeministrore, po i fryn përçarjes së shqiptarëve, shkruan Top Channel.

“Të ndalësh demokracinë me krim dhe drogë nuk është aspak patriotike dhe të luftosh për zgjedhje të lira e të ndershme nuk është aspak anti-europiane. Anti-europian është vetëm projekti i Ramës për kapjen dhe shkatërrimin e zgjedhjeve”, tha Basha.

Në çadrën e protestës së opozitës, ka marrë pjesë sot edhe ish-kongresmeni amerikan Bob MvEwen, i cili përshëndeti protestën dhe tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë mjaft të shqetësuara për situatën politike në Shqipëri.

“Sot është koha për dialog dhe për të ushqyer besimin ndaj Shqipërisë së re. Çështja nuk është aq e ngatërruar, sepse ata që duan realisht Shqipërinë, janë të bashkuar. Personi që nuk i bashkohet këtij koalicioni, nuk e vlerëson demokracinë”, tha ish-kongresmeni amerikan.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending