Connect with us

Lajme

Ilir Deda: Po mundohen të na imponojnë një marrëveshje me PAN-in

Published

on

Ilir Deda, deputeti i legjislaturës së re të Kuvendit të Kosovës, ka qenë i ftuar në Debat Plus të RTV Dukagjinit.

Nënkryetari i partisë më të re Alternativa ka pohuar se “që një muaj ditë po mundohen me na imponuar një marrëveshje që ne po e refuzojmë.”

“Ka një muaj që po mundohen të na imponojnë një marrëveshje me PAN-in, por ne jemi unik në qëndrimet tona. Vetëm me kontrabandë mund ta bëjnë qeverinë”, ka thënë Deda.

Ai ka thënë se të gjithë deputetët e koalicionit të LDK-AKR-Alternativa nuk do të ndihmojnë Ramush Haradinaj të bëhet kryeministër i Kosovës.

“Ne jemi unik dhe 29 prej nesh nuk kemi me shkuar kah PAN-i. Ky është vendim i të gjithë deputetëve”, ka thënë Deda.

Ai më tutje ka thënë se vetëm koalicioni LAA mund ta udhëheqë një qeveri stabile, pasi sipas tij, PAN-i është koalicioni që mund të goditet më së shumti nga Gjykata Speciale.

“Po flas në mënyrë hipotetike, pasi mesë shumti është spekuluar se nga Gjykata Speciale do të dëmtohet mesë shumti koalicioni PAN”, ka thënë Deda.

Sipas tij, vendit nuk i duhet një qeveri që do ta izolojë vendin dhe premtoi se koalicioni që ai i takon, do ta zhvillojë vendin dhe po ashtu ka raporte më të mira edhe me bashkësinë ndërkombëtare. /Telegrafi/

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending