Connect with us

Lajme

Ilia Stefo zgjedhet kryetar i ri i bashkisë Kolonjë

Ilia Stefo, i koalicionit Aleanca për Shqipërinë Europiane do te jetë kryetari i ri i bashkisë së Kolonjës.

Published

on

Stefo i cili  kandidonte përballë kandidatit të opozitës, Dritan Hajro mori mbi 2 mijë  vota më shumë.

Nëpërmjet një statusi në facebook, Stefo falenderoi të gjithë votuesit, ndërsa tha se tani fillon puna për një Kolonjë më të mirë.“Rezultat i pastër Rreth 65% e kolonjarëve dhe leskoviqarëve më kanë dhënë detyrën më të bukur, mundësinë për tu shërbyer të gjithëve”.

Nga ana e tij Hajro ka pranuan humbjen, duke uruar fituesin e kësaj gare, Ilia Stefo.Hajro ishte i zgjedhuri i Aleancës për Punë dhe Dinjitet, por që vinte nga radhët e Partisë Agrare Ambientaliste.Pjesëmarrja në votim ishte 49.6% të qytetarëve të cilët votuan për të zgjedhur kryetarin e ri të bashkisë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending