Connect with us

Lajme

Identifikohet terroristi që vrau 84 persona në Francë

Published

on

Mohamed Lahouaiej Bouhlel është sulmuesi terrorist, i cili vrau 84 persona dhe lëndoi dhjetëra të tjerë në Nice të Francës.

Lahouaiej Bouhlel, 31 vjeçar, është i lindur në Francë me prejardhje nga Tunisia.

Letërnjoftimi i tij ishte gjetur në kamionin me të cilin erdhi në vendin e ngjarjes tragjike.

Sipas The Mirror, ai ishte i njohur për policinë për lidhjen e tij me krime si vjedhje dhe dhunë, transmeton KP..

Burimet hetuese kanë thënë se paraqitja e fundit e tij në gjykatë ishte në mars të këtij viti, kur ishte shpallur fajtor për shkaktim dhune. Sipas raportimeve nga Nice, ai kishte punuar si shofer poste.

Shtëpia e tij ishte bastisur këtë mëngjes nga policia dhe të afërmit e tij i kanë dhënë deklaratat e tyre për policinë. Gjithashtu, është zbuluar edhe se kamioni ishte marrë me qira nga sulmuesi.

Sulmuesi nuk ishte i njohur për shërbimet e inteligjencës, duke sugjeruar se nuk kishte prapavija të mëparshme për terrorizëm.

Ky fakt është mjaft shqetësues pasi që hetimet e bëra për sulmet e mëhershme terroriste në Paris kishin zbuluar dështime në agjencitë e inteligjencës së Francës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending