Connect with us

Sporti

Ideja e çmendur e FIFA-s: Të zhvillohen 2 Botërore në vitin 2022

Published

on

Pandemia ka bërë që shumë aktivitete futbollistike të shtyhen ose të luhen në pak ditë.

Kjo i ka detyruar UEFA-n dhe FIFA-n të mendojnë diçka vërtet të çmendur që të zhvillojnë edhe Kupën e Botës edhe Kupën e Botës për klube në të njëjtin vit, 2022.

Infantino po mendon idenë që Botërori për klube të zhvillohet verën e vitit 2022 kurse Kampionati Botëror të luhet në dimër.

Kampionati Botëror i vitit 2022 është caktuar të zhvillohet në Katar në dimër për shkak të temperaturave të larta.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending