Connect with us

Sporti

Icardi tërbon fansat e Interit, ja cilën foto e postoi sulmuesi

Published

on

Pasi kanë jetuar një nga netët më emocionuese të historisë së fundit me 2-0 ndaj Juventus, mbërrijnë të dhëna në lidhje me revolucionine planit të imazhit që Interi po përgatitet të kalojë.

Stema, e krijuar në 1908 nga ilustruesi Giorgio Muggiani, është modifikuar gjatë dekadave, por asnjëherë nuk është ndryshuar plotësisht.

Tani, sidoqoftë, mund të pësojë një ndryshim të rëndësishëm: “F” dhe “C” do të zhduken dhe do të dizenjohen rreth shkronjave “I” dhe “M”. Iniciale njësoj si të ish-sulmuesit Mauro Icardi, i cili u largua me konflik nga klubi zikaltër. Sa herë që bëhet fjalë për ndonjë lajm në ambjentin zikaltër, sulmuesi argjentinas gjen kohën të “thumojë” zikaltërit.

Në postimin e fundit në Instagram shihet se lojtari ka lançuar dhe ai logon e tij më të re, ku ka një ngjashmëri me stemën e re të Interit, i cili ka nxehur tifozët zikaltër me atë veprim të kryer.Logo e re e Ikardit ka të njëjtën koncept si ajo e stemës së Interit, kjo është një provokim apo rastësi? Mbetet për t’u parë.

 

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending