Connect with us

Sporti

Ibrahimovic pajtohet me Lukakun në Sanremo? Ja detajet

Published

on

Dëmtimi që pësoi në ndeshjen ndaj Romës do ta mbajë sulmuesin suedez, Ibrahimovic jashtë fushës për disa javë, por programi i Zlatan Ibrahimovic për këtë javë do të zhvendoset në Sanremo, përcjell Periskopi.

Suedezi foli edhe për Romelu Lukakun, për të cilin ndonëse pati konflikt në fushë tha se; “Asnjë problem personal me të, ajo që ndodh në fushë mbetet atje. Nëse ai dëshiron të vijë në Sanremo, unë e mirëpres atë”.

Pjesëmarrja në Sanremo gjatë kampionatit krijoi mjaft polemika rreth Ibrës, po Zlatan shpjegon se: “Ata që më njohin e dinë që unë jam një profesionist serioz. Qëllimi im është të ndihmoj Milanin dhe kur luaj futboll jam i përqendruar. Ka një arsye pse Amadeus më thirri, sepse ai dëshiron të thyejë të gjitha rekordet. Unë mund të kërcej, por padyshim që unë kërcej më mirë në fushë.

Në fund, Ibrahimovic sqaroi polemikat në distancë me basketbollistin LeBron James: “Racizmi dhe politika janë dy gjëra të ndryshme. Ne sportistët bashkojmë botën, politika e ndan atë dhe nuk ka asnjë lidhje me atë nga vjen. Mesazhi im është që atletët ata duhet të jenë sportistë, politikanët duhet të jenë politikanë ”.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending