Connect with us

Lajme

I riu nga Siria me 8 euro çdo ditë ushqen prindërit, tetë vëllezërit dhe motrat

Published

on

Refugjati nga Siria 17 vjeçari Abdulrezzak Jirban me 25 lira (rreth 8 euro) që i fiton në ditë e ushqen familjen e tij, raporton Anadolu Agency (AA).

Jirban dhe familja e tij tre vjet më parë erdhën në Hataj, një qytet në jug të Turqisë, ku ai gjeti një punë në një dyqan lokal të ëmbëlsirave.

Ai tregon se në ditë fiton 25 lira (rreth  8 euro) dhe në këtë mënyrë përpiqet të ushqejë prindërit, tetë vëllezërit dhe motrat.

“Në Siri kemi jetuar nga bujqësia. Kemi pasur çdo gjë dhe nuk kemi pasur asnjë problem. Megjithatë, lufta ndryshoi gjithçka. Tre vjet më parë, me tetë vëllezërit dhe motrat, babanë dhe nënën arritëm në Turqi. Babai, për shkak të dhimbje në shpinë nuk mund të qëndrojë gjatë dhe si pasojë e kësaj nuk mund të punojë. Vëllezërit tjerë dhe motrat ende janë të vogla”, thotë Jirban duke shtuar se në ushqimin e familjes së tij e ndihmojnë edhe njerëzit me zemër të mirë të cilët e kanë parë se në çfarë situate financiare ndodhet familja e tij.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending