Connect with us

Lajme

I mituri infektohet në spital me HIV/AIDS

Published

on

Një tjetër denoncim rrëqethës është bërë në programin investigativ “STOP”. Bëhet fjalë për një fëmijë të vogël, i cili para 6 vjetësh është infektuar me HIV/AIDS, në Spitalin Pediatrik në Tiranë.

Asnjë prej prindërve të fëmijës nuk është bartës i sëmundjes dhe kjo është vërtetuar edhe nga analizat e kryera, ku të dy kanë rezultuar negativë. Nëna e djalit, i cili sot është 7 vjeç, tregon se ajo e ka shtruar të birin në moshën njëvjeçare në Spitalin Infektiv në QSUT me ftohje dhe pas 3 vitesh ka zbuluar se ai ishte infektuar. Nëna thekson se ai nuk ka kryer as transfuzion gjaku dhe as ndërhyrje.

Megjithatë nëna shprehet se nuk dëshiron t’i mëshojë mënyrës sesi i vogli është infektuar me këtë sëmundje, por arsyeja përse ajo iu drejtua emisionit është fakti se prej 6-muajsh mungon ilaçi Nevirapinë, jetësor për të voglin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending