Connect with us

Lajme

I kërkuari i ikën policisë me makinë nga Lezha në Shkodër

Published

on

Policia ka zbardhur ngjarjen e ndodhur një ditë më parë ku mbeti i plagosur shtetasi A.M. Autori është Adrian Gjebeshi (Merlika), 30 vjeç, i cili rezulton me precedent të mëparshëm penale pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Krujë ka caktuar masë sigurie “Arrest me burg” për “Vrasje me dashje mbetur në tentativë” dhe “Mbajtje pa leje të armëve luftarake e municionit” dhe rezultonte në kërkim.

Policia ka mundur të lokalizojë makinën e tij, një Benz C-Class ngjyrë e zezë me targa AA969NP. Ai dhe dy persona të tjerë që gjendeshin në makinë janë ndjekur në mënyrë të pandërprerë nga policia, por të gjendur nën presionin e frikës e braktisin mjetin dhe largohen, në Bishtë Jugë të Shkodrës.

Plagosja:

Dje rreth orës 15.00, është paraqitur në urgjencen e spitalit Lezhë i plagosur me armë zjarri në krah , shtetasi A.M. 34 vjeç , banues ne Kallmet i Madh, Lezhë. Policia ka konstatuar se plagosja ka ndodhur në fshatin Kallmet dhe vendin e ngjarjes , gjatë kqyrjes është gjetur dhe sekuestruar 1 gëzhojë fisheku armë zjarri M-54. Sipas provave dhe dëshmive të mbledhura nga policia, rezulton se ngjarja dyshohet të ketë ndodhur për motive të dobëta të çastit. Policia ka mundur ta identifikojë autorin falë disa dëshmive. Shtetasi Adrian Gjebeshi (Merlika) rezulton të jetë në kërkim pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Krujë ka vendosur masë sigurie “Arrest me burg” për veprat penale ” Vrasje me dashje mbetur në tentativë” “Mbajtje pa leje të armëve luftarake e municionit”. /Lapsi.al

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending