Connect with us

Lajme

I kërkohet fshirja e Trumpit nga Facebook-u, ja si përgjigjet Zuckerberg

Published

on

Një person i quajtur Callan Brown, i cili nga fotografitë e tij në Facebook duket i ri në moshë, i ka shkruar inovatorit më të madh në fushën e rrjeteve sociale, themeluesit të Facebook-ut, Mark Zuckerberg, duke kërkuar nga ai që ta fshijë profilin e Donald Trump nga rrjeti social më i madh në botë.

“Përshëndetje Mark. Dyshoj se do ta marrësh seriozisht këtë kërkesë, e le më të përgjigjesh, por sa ‘like’ duhet t’i marr që ti ta fshish nga Facebook-u Donald Trumpin. Po e bëj ‘screenshot’ dhe po e postoj”, ka qenë mesazhi i Brown dërguar Zuckerbergut, transmeton Periskopi.

Mesazhit të tij i është përgjigjur Zuckerberg. Për djaloshin ky mund të konsiderohet privilegj, marrë parasysh kërkesat që i shkojnë Zuckerbergut për një bisedë të shkurtër me të.

Dhe përgjigja e tij ka qenë inkurajuese. Zuckerberg e ka kushtëzuar djaloshin me 500 mijë ‘like’, 50 mijë komente e 20 mijë shpërndarjeve, në mënyrë që ai ta fshijë Donald Trumpin nga Facebook-u.

“Përshëndetje Callan, kjo është një kërkesë goxha e madhe. Por, po ta jap shansin. Do të të duhen 500 mijë like, 50 mijë komente e 20 mijë shpërndarje. Mark”, ka qenë përgjigja e Zuckerbergut.

Nuk e dimë ende nëse Mark Zuckerberg e ka menduar seriozisht ofertën e tij. Megjithatë, djaloshi nuk po qëndron keq me pëlqime, komente e shpërndarje.

Në 24 orët e fundit, ai ka mbledhur 123 mijë pëlqime, 16 mijë e 700 shpërndarje, si dhe 29 mijë komente. A do të jetë ky fundi i Donald Trumpit në Facebook? /Periskopi/

callan

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending