Connect with us

Lajme

Ekskluzive: I arratisuri i PDK-së Xhabir Zharku shihet në Kosovë

Published

on

 

Ish-kryetari i Komunës së Kaçanikut, Xhabir Zharku, i cili në vitin 2012 ishte dënuar me 3 vjet burgim nga Gjykata Supreme për detyrim dhe për armëmbajtje pa leje, përveç që merrte pjesë në aktivitetet e Ministrisë së Diasporës në Suedi, ku është arratisur, tani ka filluar edhe t’i bëj vizita vendlindjes së tij, Kaçanikut.

Periskopi merr vesh se Zharku i PDK’së para pak ditësh është parë të sillet vërdallë në rrethinën e Kaçanikut, me mjekër të lëshuar dhe me kujdes të veçantë që të mos bie në sy.

Por, Zharku nuk ka mundur t’i shmanget në tërësi syrit të qytetarëve të komunës të cilën ai e drejtonte dikur.

Dy qytetarë të kësaj komune, në kushte anonimiteti i kanë thënë Periskopi’it se Zharku ka vizituar vendlindjen e tij dhe Policia nuk ka bërë asgjë për ta arrestuar, përkundër vendimit të Gjykatës dhe vënies së tij në kërkim nga Policia.

“Xhabir Zharkun e kam pa duke u sill nëpër Kaçanik. E kishte lëshu mjekrën shumë dhe thanë se po ruhet që të mos bie në sy, sepse dihet se si është puna e tij”, ka thënë njëri prej kaçanikasve.

Ndërsa, një qytetar tjetër i kësaj komune thotë se të gjithë e dinë që Zharku ka qëndruar në Kosovë për vizitë para pak ditësh. Por sipas tij, askush nuk guxon të flasë, duke e njohur karakterin hakmarrës dhe frikësues të ish-kryetarit, i cili në trashëgiminë e tij qeverisëse nuk njihet për ndonjë të arritur.

Madje, sipas tij, për vizitën e tij ilegale  në Kosovë ishin në dijeni edhe qarqe të caktuara të Policisë në këtë komunë, por ata nuk kanë ndërmarrë asgjë, përkundrazi e kanë mbrojtur atë, ose nga frika ose nga raportet e mira që kanë ata me ish-kryetarin Zharku.

“Krejt e dinë, por po tuten me folë. Ai të hakmerret. E kanë ditë edhe do policë, por nuk kanë ba asgjë me arrestu atë”, ka thënë ai.

Zharku njihet për arratisje të lehta nga Policia e Kosovës. Ai ishte arratisur nga shtëpia e tij pasi ishte dënuar me 3 vjet burgim, duke thënë se nuk i pranon vendimet e Misionit të EULEX-it në Kosovë. Ekstradimi i tij nga Suedia nuk ka qenë asnjëherë i mundur për shkak të shtetësisë suedeze që ai ka. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending