Connect with us

Lajme

Humbi jetën tragjikisht në pusetë, daja i 35-vjeçarit tregon mjerimin e familjes Çeliku

Published

on

“Familja i dinte kushtet në të cilat punonte Kleotosi. Disa herë i kishim kërkuar të kërkonte tjetër punë”, është shprehur daja i tij Fadil Hasa, disa ditë pasi humbi jetën tragjikisht punonjësi i Ndërmjarrjes së Ujësjellës Kanalizimeve, brenda pusetës në Shkodër, 35 vjeçari Kleotos Çeliku.

Dokumentet e kampit famëkeq të Tepelenës i dorëzohen Autoritetit të Dosjeve.

“Kërkoj që drejtësia të vihet në vend. Kleotosi punonte pa asnjë lloj kushti në punë. Me humbjen e Kleotosit familja pa të ardhura”.

Kleotos Çeliku vdiq pasi u asksua brenda një pusete, ku ai po punonte. Sipas të dhënave, Kleotos Çeliku, 35 vjeç, mbeti i vdekur pasi hyri në një pusetë me thellësi rreth katër metra.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Guerrile”, gjatë kohës që 35- vjeçari po kryente pastrimin e pusetës së bllokuar.

Pas vdekjes së punonjësit është arrestuar përgjegjësi i Ujërave të zeza të UK Preke Toma. Po ashtu janë proceduar dhe dy përgjegjësi L.P dhe Y.R me detyrë inxhinier.

Shoqëria civile dhe gazetarët kanë protestuar kundër kryebashkiakes, e cila, të paktën ta ndihmojë ekonomikisht familjen Çeliku, pas deklaratave të saj për “vetmohim të punonjësit” dhe jo falje për kushtet e këqija e punës dhe mungesën e organizimit të punës nga kjo bashki, e cila disa herë është kritikuar për neglizhencë dhe rrumpallë në punët e saj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending