Connect with us

Lajme

Huliganët maqedonas demolojnë Muzeun e Alfabetit Shqip në Manastir: “Smrt za shiptari” (VIDEO)

Këtë mëngjes sulmues të panjohur vandalizuan Muzeun e Alfabetit Shqip në Manastir. Dera është thyer dhe janë vendosur mbishkrime me mesazhe fyese kundër shqiptarëve, njofton TetovaSot.

Published

on

“Këtë mëngjes kemi marë denoncim që është thyer dera e përparme e Muzeut të alfabetit shqip, autorët e krimit janë ende të panjohur, dhe SPB e Manastirit po heton rastin,” tha Sanja Stamatova, zëdhënësja e SPB Manastir.

Sot shqiptarët në Manastir festohet Dita e alfabetit shqiptar.

Një incident i tillë i ngjashëm në Manastir është kryer edhe tre vjet më parë, kur një mbrëmje persona të panjohur para shënimit të Ditës së alfabetit shqiptar hodhën gurë në shtëpinë-muze në Manastir./TetovaSot/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending