Connect with us

Lajme

Hoxhaj thotë se Serbia po tenton ta bllokojë Kosovën në organizata ndërkombëtare

Published

on

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës ka akuzuar Serbinë për tentativat e shumta që ta bllokojë Kosovën në organizata rajonale dhe ndërkombëtare.

Në një reagim në Twitter, Hoxhaj ka thënë se pret që Samiti i Triestes që do të mbahet këtë javë të sjellë më shumë konstruktivitet nga ana e Serbisë dhe të mos ketë më pengesa siç kanë qenë ditëve të fundit.

“Kohëve të fundit Serbia ka tentuar ta bllokojë Kosovën në organizata rajonale dhe ndërkombëtare. Shpresojmë që Samiti i Triestes do të sjell vullnet më të mirë për bashkëpunimin rajonal”, ka shkruar Hoxhaj.

Vetëm gjatë javës që lamë pas, delegacione të Kosovës në tri organizata dhe mekanizma rajonal dhe ndërkombëtar, janë ballafaquar me delegacionet serbe për shkak të sjelljes destruktive të Serbisë duke tentuar ta bllokojnë dhe përjashtojnë Kosovën.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending