Connect with us

Lajme

Hoxhaj thotë se PDK-ja do ketë propozime konkrete gjatë procesit të reformës zgjedhore

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj thotë se është e domosdoshme qe të bëhet reforma zgjedhore.

Published

on

Në takimin e thirrur nga presidenti Thaçi qe ka të bëjë me reformën zgjedhore, numri i dy i PDK-së ka thënë se kjo parti e mbështet fuqishëm reformën zgjedhore,

“Ne duhet ta avancojmë kulturën politike dhe ta ndryshojmë Kushtetutën tonë qe sistemi i ri zgjedhor tu shërbejë kërkesave. Në pikëpamjen e PDK-së ky është fillimi i procesit dhe në proces e sipër ne do të dalim me propozime konkrete si e shohim. Përshëndesim edhe njëherë këtë takim dhe është në interes tonin ta kemi një sistem zgjedhor i cili shërben për demokratizimin e jetës sonë politike”, ka thënë Hoxhaj.

Në këtë takim Hoxhaj po e zëvendëson kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli i cili ndodhet në vizitë jashtë vendit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending