Connect with us

Lajme

Hoxhaj: Qytetarët kosovarë dhe diplomatët tanë janë të sigurt në Turqi

Published

on

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj në një prononcim për media të shtunën ka thënë se gjendja e qytetarëve të Kosovës dhe stafit diplomatit kë Turqi është e sigurt dhe MPJ ka qenë prej mbrëmë në shërbim të të gjithëve.

“Ne i kemi përcjell nga afër zhvillimet në Turqi. Kemi qenë në komunikim të vazhdueshëm me diplomatët tanë në Turqi të cilët janë në gjendje të sigurt. Ambasadat tona në Turqi u kanë ofruar informacione të dorës së parë qytetarëve të shumtë e veçmas pushuesve të cilët normalisht kanë qenë të shqetësuar. Deri më tani nuk ka qytetarë të prekur nga zhvillimet në Turqi”, ka thënë Hoxhaj.

Numrat e telefonit të vënë në dispozicion nga Ambasada e Kosovës në Turqi janë:

+905309549504
+905311056391

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending