Connect with us

Lajme

Hoxhaj: Në takimin me zyrtarë të NATO-së do të insistoj në nëvojën e marrëdhënieve kontraktuale

Published

on

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar ministrin e FSK-së, Haki Demollin për të koordinuar hapat e ardhshëm në konsolidimin e një qëndrimi të përbashkët të Kosovës në raport me NATO-në.

Ky takim vije vetëm dy ditë para vizitës së Hoxhaj në NATO, ku pritet të takohet me Zëvendësekretarin e Përgjithshëm të NATO-së, ambasadorin Alexander Varshboë dhe disa figura të tjera politike e ushtarake të rëndësishme.

“Hoxhaj do të shtrojë dhe insistojë në takime me zyrtarët e lartë të NATO-së nevojën e formalizimit të marrdhënieve kontraktuale me Aleancën Veriatlantike para Samitit të radhës që mbahet në Dhjetor ku pritet që Kosova të shënoj një hap të ri raporteve. Po ashtu, temë diskutimi do të jetë edhe rritja dhe roli i ri i FSK-së sa i përket misionit të saj dhe fushëveprimtarisë”, thuhet në njoftim, të MPJ-së.

Në Bruksel, Hoxhaj në fillim të javës do të takoj edhe Komisionerin Hahn, Shefen e Politikës së Jashtme të BE-së, Mogherini dhe eurodeputetë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending