Hoxhaj: Haradinaj e Kurti nuk i besuan dialogut, gënjeshtër deklaratat për marrëveshje të fshehtë

Periskopi.com Lajme

Enver Hoxhaj  i PDK’së sonte në Desku ka thënë se deklaratat për marrëveshje të fshehtë mes Kosovës e Serbisë, janë gënjeshtra, transmeton Periskopi.

Sipas tij, Albin Kurti e Ramush Haradinaj nuk i kanë besuar dialigut, prandaj edhe flasin gjëra të tilla

‘’Ata që sot folin për shkëbmim teritorëesh dhe në ta kaluarën që të mos hiqet taksa, nuk i kanë besu dialogut. Edhe Haradinaj edhe Kurti. Nuk kanë pritur se në dialog do të arrihen rezultate konkrete’’, ka thënë ai.

‘’Vendi mund të ketë parashikueshmëri politike, mund ta dijmë se si duket ky vend, vetëm atëherë kur të udhëheqë PDK

‘’Debati për shhëkmbim territoresh, taksë, është mungesë e vullnetit për të marrë një barrë, sic ka marrë PDK’’/PERISKOPI/

 

 

Shpërndaje në: