Connect with us

Lajme

Hoxha thotë se hetimet për Deharin s’kanë përfunduar, në kërkim të shkaktarëve

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxha, që në një konferencë për shtyp ka dhënë detajet e hetimeve të deritanishme për vdekjen tragjike të Astrit Deharit, ka thënë për Koha.net se hetimet nuk kanë përfunduar.

Published

on

“Hetimet vazhdojnë, ato nuk kanë përfunduar. Në çdo moment nëse na ndryshon diçka gjendja ne kemi me ndjek. Deri tani nuk kemi të dyshuar. Nëse gjatë hetimeve na del diçka ne sigurisht se do të vazhdojmë”, ka thënë Hoxha, për Koha.net.

Bazuar në konferencën për media që Hoxha ka mbajtur sonte, si dhe në bazë të raportit të autopsisë për ish-aktivistin e Vetëvendosjes, Astrit Dehari ka vdekur nga asfiksia e shkaktuar nga vetë ai.

Hoxha ka konfirmuar për portalin se hetimet janë duke vazhduar edhe në pistën e shkaktarëve që kanë mundur të çojnë në këtë veprim të tij, e që për familjen Dehari, avokatin Tomë Gashi dhe për Lëvizjen Vetëvendosje është e pabesueshme.

“Hetimet janë duke vazhduar edhe në këtë drejtim, dhe ne do ta çojmë deri në fund. Të gjitha provat materiale, përfshirë edhe ditarin e tij janë në ekzaminim”, ka thënë Hoxha.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending