Connect with us

Lajme

Hoti tregon cila është e vërteta rreth ndryshimit të marrëveshjes së Demarkaconit

Published

on

Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar pas akuzave të AAK-së partia e tij ka ndryshuar tekstin e marrëveshjes ndërmjet partive për demarkacionin.

AAK-ja ka thënë se me këtë ndryshim të tekstit të marrëveshjes nga ana e LDK-së çon gjithçka në pikën zero.

Megjithatë Hoti ka postuar edhe një foto të marrëveshjes, mohon akuzat e AAK-së.

“Marrëveshja siç shihet në foton në vijim për nenin 3 të ligjit për demarkacionin është arritur të enjten mbrëma (22 shkurt) me partitë e koalicionit (PDK dhe Nisma). Le ta vërtetojnë këtë të pranishmit në zyrën e kryetarit të Kuvendit. Marrëveshja është shkruar në zyrën e tij. Atë natë Haradinaj nuk dëshironte të komunikate fare. Të shtunën jemi njoftuar se ai e ka pranuar atë. Sot në Kuvend e kam lexuar tekstualisht këtë marrëveshje dhe është aprovuar në Komisionin për Politikë të Jashtme si amendament. Transkripti i Kuvendit e vërteton këtë. Kjo është e vërteta”, ka shkruar Hoti.

Image
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending