Connect with us

Lajme

Hoti: Nuk do t’u lëshojmë rrugën njerëzve që e kanë lidhur fatin personal me fatin e Kosovës

Published

on

Kandidati për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti ka thënë se skena politike është kapluar nga politikanë që kanë probleme personale dhe harrojnë që qytetarët i kanë sjellë në ato pozita.

Sipas tij, LDK-ja do të angazhohet që kjo klasë politike që nuk ka ide përparimtare dhe veprime të planifikuara mirë për interesin e qytetarëve, të mos i lëshojë rrugë.

Postimi i plotë i Hotit:

Skena politike eshte kapluar nga politikane qe kane probleme personale nga me te ndryshmet. Te tille politikane do te provojne te mbajne peng vendit, sepse fatin e tyre e kane te lidhur me pozicionim te caktuar politik.

Ka nje kohe qe ne Kosove eshte harruar se te jesh ne politike dhe te jesh ne institucione nenkupton te jesh i kontraktuar nga qytetaret, permes votes se lire, per t’ju sherbyer atyre.

Per aq kohe sa politika eshte profesioni i vetem per disa individe, per aq kohe qe politikanet te jene te kapur ne menyre te ndryshme, sjelljet e tyre ne politike do te jene jo racionale dhe me se paku ne interes te qytetareve. Perkundrazi, cdo veprim i tyre do te jete ne funksion te pozicionimit te tyre politik si mase e perkohshme e mbrojtjes dhe realizimit te interesave te caktuara.

Ne do te angazhohemi qe klasen e tille te politikaneve ta perballim me ide perparimtare, veprime te planifikuara mire qe jane ne interes te qytetareve. Jam i sigurte se kesaj qasjeje ata nuk do te mund t’i bejne balle.

Nuk mund te ngelemi ne te kaluaren per shkak se lloji i tille i politilaneve ka ende fuqi vendimmarrese. Nuk mund te leshojme rruge per njerez te tille, sado e veshtire qe do te jete qe t’i bindim qytetaret se te tille politikane nuk meritojne te mbeshteten.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending