Hoti: Nëse taksa hiqet nesër, të martën duhet të jemi në Shtëpinë e Bardhë

Periskopi.com Lajme

Zv.kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se nëse taksa hiqet komplet nesër, që të martën duhet të shkojnë ë krye të dialogut në Shtëpinë e Bardhë, transmeton Periskopi.

‘’Mos heqja e taksës na mban neve të izoluar në Prishtinë.  Nëse taksa hiqet nesër, të martn jemi në shtëpinë  e Bardhë në krye të procesit të dialogut. Qeveria, Kurti dhe  unë jemi në krye të dialogut;;, ka thënë Hoti sonte në Pressing.

‘’ Kemi ftesë tash e tri javë. Ejani në krye, hiqeni taksën. Java tjetër është momemtun i rëndëisishëm në zhvillimet e dialogut’’/PERISKOPI/

Shpërndaje në: