Connect with us

Lajme

Hoti: Me fitoren e Isa Xhemajlaj përfundojnë pazaret e tipit Veseli-Bazaj

Deputeti i Nismës për Kosovën, Enver Hoti, ka thënë se situata në Partinë Demokratike të Kosovës ka shpërthyer si pasojë e një akumulimi të të gjitha të këqijave brenda kësaj partie.

Published

on

“Grupet e caktuara, grupet e interesit po duan ti qërojnë hesapet e që nuk kanë të bëjnë fare me interesat e qytetarëve as në Drenas dhe as në Kosovë”, është shprehur Hoti në emisionin “Kontakt”, në Tribuna Channel.

Ai ka thënë se me tërheqjen e Naim Bazajt, nga kandidatura për kryetar të Drenasit, qytetarët janë irrituar me PDK-në.

“Janë irrituar të gjithë ata njerëz që kanë pasur bindje dhe shpresë në PDK, e kanë parë se në PDK janë grupuar klane që ndajnë interesat. Ky Pazar që ka ndodhur mes Bazajt dhe Veselit sigurisht se e ka një strumbullar dhe ky Pazar ka filluar me mbledhjen e arsimtarëve nga z. Thaçi”, ka thënë Hoti.

Ai ka thënë se në Drenas kanë parë situata të vështira të qytetarëve dhe se është momenti kur të gjithë duhet të bashkohen rreth një fryme të re dhe të mbështesin Isa Xhamajlaj për kryetar sepse me fitoren e tij qytetarët do të bëhen pjesë e qeverisjes komunale në Drenas.

Hoti në këtë emision ka folur edhe për mundësinë e koalicionit parazgjedhor AAK-NISMA-AKR, për rastin e vdekjes së Astrit Deharit si dhe për zgjedhjet e parakohshme.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending