Connect with us

Lajme

Homazhet për Astrit Deharin përmes fotografive (Foto)

Një numri i madh i aktivistëve të VV-së, figura të tjera publike, por edhe qindra qytetarë u mblodhën sonte para Teatrit Kombëtar të Kosovës për të bërë homazhe dhe për ta kujtuar Astrit Deharin i cili ndërroi jetë në rrethana të pa qarta.

Published

on

“Gjatë homazheve në nderim të aktivistit dhe shokut tonë, Astrit Dehari. Astriti u shua herët, por me angazhimin e tij mbetet shembull dhe frymëzim për gjithë ne. Do ta kujtojmë përherë me dashuri e si hero”, thuhet në mbishkrimin e fotografive që VV i ka shpërndarë në faqen e tyre zyrtare.

Edhe prindërit e Deharit janë parë duke e ndarë dhimbjen e tyre për të birin pranë shumë qytetarëve, shkruan lajmi.net.

Kujtojmë se, Astrit Dehari, ishte i arrestuar pas sulmit që ka ndodhur ndaj Parlamentin të Kosovës, dhe që 68 ditë ishte i paraburgosur në burgun e Prizrenit.

14925376_10153799162032000_7020948444121337834_n

14915376_10153799162042000_2239719635899782998_n

14947950_10153799162022000_8751339069278727634_n

14963196_10153799161822000_2811606775561809753_n

14980798_10153799161812000_6680671029302727981_n

14980725_10153799161807000_9040399521314542491_n

14906841_10153799161637000_7368709485657215548_n

14963218_10153799161627000_8669529453052125327_n

14910397_10153799161632000_46204983341869994_n

14910424_10153799161372000_3233788302953764777_n

14656419_10153799161357000_3604091324091669685_n

14937430_10153799161157000_900430144298386468_n14962542_10153799161152000_9003632649174261631_n

14980558_10153799161142000_5231167457215007075_n

14956651_10153799160972000_6983560941720443698_n14915534_10153799160967000_3895945452611773956_n

14906876_10153799160962000_4041617793738740785_n

14915478_10153799160677000_2660143684451641407_n

14925751_10153799160682000_2832375293589434292_n

14907105_10153799160687000_7398753176955049079_n

14991978_10153799112402000_2199371678868440445_n

14907139_10153799112407000_1767138893262696250_n

14907037_10153799112132000_2108239327640066195_n

14908249_10153799112152000_796041584806270903_n

14900540_10153799112142000_3686184686914263050_n

14925578_10153799111912000_2075042825714455211_n

14900360_10153799111922000_4508936815744672547_n

14963283_10153799111907000_7946480907517709899_n

14938264_10153799111707000_6117224332813993309_n

14962793_10153799111702000_8345569659560971981_n

14915438_10153799111677000_5038660707147325682_n

14955874_10153799109917000_4085837501666052787_n

14993530_10153799109987000_4356690062114045132_n

14922266_10153799107647000_894670761795797653_n

14925750_10153799161367000_8362504617630029225_n

14907557_10153799109997000_3254443600546024399_n

14925608_10153799107637000_6639470576065980130_n

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending