Connect with us

Lajme

Historiku i koalicioneve kosovare (Video)

Published

on

Tanimë kur janë publikuar edhe rezultatet zyrtare të zgjedhjeve të 11 qershorit, dhe jo vetëm tani, mediat janë duke folur edhe për koalicionet e mundshme nga të cilat edhe do të dilnin institucionet e vendit.

Dhe këto koalicione, së paku nga deklaratat e tanishme të liderëve të blloqeve politike në Kosovë, nuk po duken shumë lehtë të realizueshme.

Ndërkohë, Klan Kosova ka përgatitur një kronikë për atë se kush me kë qeverisën pas lufte, si u krijuan qeveritë dhe kush i udhëhoqi ato.

Që nga ekzekutivi i cila doli nga zgjedhjet e vitit 2001 jo rrallëherë pati telashe për konstituim institucionesh.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending