Connect with us

Lajme

Historiani turk në mes të Lezhës e quan Skënderbeun terrorist e tradhtar

Published

on

Historiani Turk Talha Uğurluel gjatë një vizite në Lezhë e ka ofenduar rëndë Skënderbeun.  Ai ka thënë se Skënderbeu nuk bëri luftë por plaçkitje. Madje ai e ka përshkruar Skënderbeun si tradhtar.

“Skënderbeu jetoi në malin e Krujës dhe gjithë jetën bënte trazira. Osmanët i goditi mbi 30 herë, por jo luftë të madhe siç e tregojnë historianët e Shqipërisë sepse ata e zmadhojnë, sepse ai zbriste nga mali dhe kapte njerëz të pafajshëm në rrugë dhe i vriste, pra të njëjtën gjë që po bën sot në Turqi PKK (Partia Komuniste e Kurdëve). Pra terrorizonte të pafajshmit dhe të pambrojturit si PKK. Kjo nuk mund të quhet luftë por plaçkitje. Çka i dukej vetja atij? Ishim te varri i Hasan Pashait, atje u falem, kënduam duke qarë dhe sot jemi këtu tek varri i Skënderbeut por nuk falemi sepse Hasan Pashai jetoi me nder dhe besnik i Perandorisë, ndërsa Skënderbeu jetoi si grabitqar maleve dhe vdiq si i tillë. Osmanët nuk i robëruan shqiptarët. Ka shqiptarë si Akif Mehmet Ersoy osman dhe ka shqiptarë si Skënderbeu tradhtar. Këtej e tutje shqiptarët duhet të vendosin çka të bëhen, si Skënderbeu tradhtar apo si Mehmet Akif Ersoy i Osmanëve” ka shtuar historiani turk.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending