Connect with us

Lajme

Historiani Moikom Zeqo: Ja pse cënohen figurat historike në Shqipëri

Published

on

Historiani Moikom Zeqo kërkoi që të mbahet qendrim zyrtar ndaj rastit të paprecendet të një historiani turk i cili erdhi tek varri i Skenderbeut dhe foli me fjalë fyese e denigruese për heroin tonë kombëtar.

“Talha Ugurlei duhet të shpallet person non grada në Shqipëri, tha Zeqo. Po kështu duhet mbajtur qendrim edhe përmes ambasadës turke në Shqipëri, shtoi ai.

Pak ditë më parë në YouTube qarkulloi një video. Aty shfaqje Talha Ugurlei, i cili gjatë një vizite në memorialin e Skënderbeut në Lezhë, denigronte heroin kombëtar.

Sipas Zeqos, kjo nuk është hera e parë që synohet të hidhet baltë mbi figura të rëndësishme të historisë që i kanë kapërcyer kufijtë e Shqipërisë.

Ai propozoi forcimin e ligjeve në Shqipëri në mënyrë që të ndëshkohen ata që fyejnë apo bëjnë akte të tjera ndaj figurave historike./VOA/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending